Żel dezynfekujący vimedin posiada wszystkie wymagane przez przepisy europejskie certyfikaty. Dzięki temu daje pewność, że nie pozostawia na dłoniach zanieczyszczeń i zarazków. Dodatkowo dzięki zastosowaniu wyciągu z rumianku płyn jest bardzo łagodny dla skóry.
Gdzie powinien znajdować się płyn do odkażania?
Bardzo dobrą i popularną praktyką jest umieszczanie żelów antybakteryjnych przy wejściu do pomieszczenia. Dzięki temu można wygodnie zdezynfekować dłonie przed kontaktem z osobami przebywającymi wewnątrz. Często płyn aplikowany jest przez specjalne, bezdotykowe podajniki. Taki system dobrze sprawdza się zwłaszcza w szkołach, przedszkolach lub galeriach handlowych. W mniejszych skupiskach ludzi stosowane są między innymi pojemniki z pompkami. W preparacie vimedin takie rozwiązanie jest w opakowaniu o pojemności 300 ml. Buteleczkę można postawić na recepcji lub na stoliku w poczekalni.
Jakie działanie wykazuje Żel dezynfekujący vimedin?
Żel jest skuteczny w przypadku niszczenia bakterii, grzybów oraz wielu wirusów. Prawidłowe zastosowanie płynu daje pewność, że dezynfekcja została wykonana skutecznie. Vimedin nie podrażnia wrażliwej skóry dłoni oraz nie powoduje alergii. Dzięki temu może być stosowany nawet przez najmłodsze dzieci w przedszkolu. Żel nakłada się poprzez wcieranie. Czynność powinna trwać nie krócej niż trzydzieści sekund. W przypadku dezynfekcji chirurgicznej wcieranie należy wykonywać przez minutę.
Warunki prawidłowego zabezpieczenia się przed zakażeniem
Odkażanie rąk jest podstawową czynnością, która może ochronić przed zakażeniem niebezpieczną chorobą, Jednak równie ważne jest, aby pamiętać też o innych elementach ochrony osobiste. Najbardziej popularne są oczywiście maseczki, które bezwzględnie musza być noszone podczas kontaktu z zakażoną osobą. Ważne jest też zachowanie odpowiedniego dystansu. Kolejną formą zwalczania zarazków jest regularna dezynfekcja wnętrz i podmiotów. Można ją wykonywać za pomocą specjalnych lamp oraz płynów przeznaczonych do mycia powierzchni,