Grudzień jest niecierpliwie wyczekiwany przez dzieci. To czas, w którym święty Mikołaj rozdaje prezenty. Do niektórych domów puka on już 6 grudnia, do innych w Boże Narodzenie, przynosząc wszystkim radość i szczęście. Każdy może być Mikołajem. Jak się przebrać, by nie zostać rozpoznanym i dostarczyć najmłodszym pięknych wspomnień z dzieciństwa?
Co może Cię zdradzić?
Na świętego Mikołaja czekają dzieci w domach, przedszkolach, szkołach, domach kultury. Bardzo często jednak już na początku spotkania domyślają się, kto tym razem przebrał się za miłego staruszka z workiem prezentów.
Zazwyczaj tatę, dziadka lub inną znajomą osobę w roli Mikołaja zdradza już na wstępie dobrze znany sposób bycia i głos. Często również pomimo doczepionej bujnej brody, która zasłania twarz, spod czapki patrzą znajome oczy. Dzieci rozpoznają również dłonie bliskiej osoby. Jak więc przygotować strój świętego Mikołaja, by zaintrygować najmłodszych i sprawić, że zapamiętają to spotkanie jako coś wyjątkowego i baśniowego?
Perfekcyjne przebranie świętego Mikołaja
Strój Mikołaja można uszyć lub kupić. Mikołajowe przebranie składa się z czerwonego kubraka z białymi, futrzanymi obszyciami i czerwonych spodni. Do tego czarny pas, wysokie buty i czerwona czapka z pomponem, obszyta białym futrem – gotowy strój dostępny zawiera wszelkie dodatki potrzebne do skutecznego zamaskowania się.
Czerwona czapka Mikołaja musi być założona na obfitą, białą perukę z brodą. Pod bujną brodą i wąsami skryje się część twarzy, lecz oczy nadal będą widoczne. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne okulary świętego Mikołaja. Na pewno nie zostaną one rozpoznane przez spostrzegawcze dzieci, które bez problemu zauważą okulary należące do taty lub dziadka.
Dodatki są równie ważne!
Zadbajmy, aby nie zdradziło nas także obuwie. Jeżeli założymy na nie specjalne, wysokie buty, kapcie nie będą widoczne. Natomiast mikołajowy strój będzie kompletny i staranny. Dbałość o detale jest gwarancją sukcesu. Dłonie świętego Mikołaja ukryte w białych rękawiczkach będą wyglądać elegancko i tajemniczo, maskując jednocześnie ręce osoby wcielającej się w dobrego staruszka. Tak przebrany Mikołaj musi jeszcze nieco zmienić swój głos, sprawić, by był grubszy i bardziej donośny.
Przed występem dobrze jest poćwiczyć przed lustrem też inny sposób zachowania, ruchy, aby dobrze odgrywać swoją rolę. Skompletuj strój Mikołaja, dodatki, gadżety i przygotuj się dobrze do występu, a z pewnością zostaniesz potraktowany jako gość z dalekiej mroźnej Laponii.