Kolka u niemowląt pojawia się najczęściej około 3. tygodnia życia. Aby pomóc maluszkowi, możesz stosować ziołowe herbatki lub suplementy. Sprawdź, jakie są objawy kolki i jakie preparaty podać dziecku, aby mu ulżyć.
Dlaczego u dzieci pojawia się kolka?
Mechanizm powstawania kolek u niemowlaków nie jest poznany. Specjaliści uważają, że powodem jest to, że układ pokarmowy dziecka jest jeszcze niedojrzały – nie jest w stanie poradzić sobie z dostarczonym mu pokarmem. Dotyczy to zarówno pokarmu matki, jak i mleka modyfikowanego.
Pojawienie się u dziecka kolki może być też spowodowane nietolerancją laktozy. Aby ją wykluczyć, warto o zaobserwowanych objawach poinformować pediatrę, który zleci ewentualne badania w tym kierunku.
Kolka u dzieci – najczęstsze objawy
Kolka dotyczy niemowląt – najczęściej pojawia się około 3. tygodnia życia. Jest kilka objawów, których zaobserwowanie może świadczyć o wystąpieniu u dziecka kolki. Maluszek jest wówczas niespokojny, a dodatkowo:
- płacze – trudno go uspokoić,
- ma wzdęty brzuszek,
- podkurcza nóżki.
Aby stwierdzić, że dziecko cierpi z powodu kolki, trzeba je obserwować – kolka pojawia się kilka razy w tygodniu.
Kolka a suplementy diety – pomóż swojemu dziecku
Mimo że objawy kolki ustępują samoistnie zazwyczaj po kilku lub kilkunastu tygodniach, to jednak rodzice powinni skorzystać z preparatów, które łagodzą objawy kolki. Jeżeli zaobserwowałaś u swojego maluszka symptomy wskazujące na to, że cierpi ono z powodu kolki, sięgnij po Humana benelife AColic. To suplement diety, którego skład został opracowany z myślą o łagodzeniu objawów kolki u niemowląt.
W składzie Humana benelife AColic znajdują się m.in.: rumianek, melisa i tyndalizowane bakterie kwasu mlekowego, dzięki czemu produkt eliminuje wzdęcia i przywraca równowagę jelitową. Zgodnie z zaleceniami producenta suplement należy podawać dziecku dwa razy dziennie.
Kolka a dieta dziecka
Jeżeli zaobserwowałaś u swojego maluszka objawy wskazujące na kolkę, zastosowanie suplementu diety będzie dobrym rozwiązaniem, aby złagodzić dolegliwości. Zwróć przy tym uwagę na dietę dziecka. Mamom karmiącym piersią zaleca się odstawienie silnie alergizujących pokarmów, np. nabiału i orzechów. Gdy dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym, warto wprowadzić tzw. hydrolizat białka.