Chcesz urządzić komfortową sypialnię? Cenisz sobie harmonijne wnętrza i pełny relaks wśród stonowanych kolorów? Pokochasz sypialnie w stylu skandynawskim! Sprawdź, jak wprowadzić do swojego domu odrobinę komfortu i przytulności, czyli hygge, jak mawiają Duńczycy!
Sypialnia w stylu skandynawskim: jak powinna wyglądać?
Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych, jeśli chodzi o urządzanie sypialni. To dlatego, że harmonijne, spokojne kolory (biel, szarości, subtelne beże i idylliczne błękity) są idealnym tłem do wypoczynku. Proste formy, bez zbędnych ozdobników sprawią, że w takiej sypialni organizm doskonale się regeneruje. Warto wiedzieć, że styl skandynawski uważany jest za bardzo surowy, wręcz minimalistyczny, a jednocześnie bardzo komfortowy i przytulny. Drewniane meble o prostej linii, które jednocześnie nie zagracają i nie przytłoczą pomieszczenia są typowe dla tego stylu. Skandynawowie cenią sobie przede wszystkim przestrzeń i wytworną surowość pomieszczeń. Aby ożywić nieco swą sypialnię, wstaw do niej dużą, zieloną roślinę, np. monsterę – wsród zieleni roślin mózg łatwiej sie relaksuje, a kwiaty dodatkowo oczyszczają powietrze. Pamiętaj także o oświetleniu: naturalne, białe światło jest bardzo w skandynawskim guście.
Łóżko – centralny punkt skandynawskiej sypialni
Bardzo ważnym meblem w sypialni w stylu skandynawskim jest łóżko. Duże, wygodne, komfortowe i bez ozdobników – wykonane z solidnego materiału. Idealnie nadaje się tu łóżko kontynentalne – zagwarantuje Ci maksymalny wypoczynek i niebywały komfort dla układu kostno-szkieletowego. Jego obicie – zarówno boki, jak i wezglowie – powinny być dobrane do kolorystyki w pomieszczeniu, a zatem równie spokojne i harmonijne.
Zadbaj o stonowane dodatki
Skandynawowie są minimalistami, ale i oni wstawiają do swoich pomieszczeń trendowe dodatki, które tworzą niepowtarzalną atmosferę wnętrza. Duże, masywne i przytulne poduchy, efektowna lampka nocna, dywany z imitacji skóry, lub futra, na które przyjemnie jest rano postawić stopy… Pamiętaj jedynie, aby dodatki w Twojej skandynawskiej sypialni nie przytłaczały całego pomieszczenia: im jest ich mniej, tym lepiej.