Jakie są wskazania do zamykania naczynek?
Zabieg zamykania naczynek nie jest inwazyjny czy bolesny, a równocześnie daje doskonałe efekty. Stąd też wiele osób decyduje się na jego przeprowadzenie, co pozwala na bardzo szybkie pozbycie się problemu naczynek. Kiedy warto zgłosić się na zabieg? W jakich sytuacjach jego przeprowadzenie jest wskazane?
Rozszerzone naczynka krwionośne
Podstawowym wskazaniem są rozszerzone naczynka krwionośne, które mogą znajdować się właściwie na całym ciele, ale szczególnie uporczywe są na twarzy, szyi i dekolcie. Na delikatniej i dość cienkiej w tych miejscach skórze naczynka są doskonale widoczne, co sprawia, że dla wielu osób ich występowanie może być problemem natury estetycznej.Zabieg laserowy opisany na www.klinikazmuda.pl/Oferta/laser-diodowy-capilase-980-nm/ może pomóc pozbyć się ich skutecznie i w krótkim czasie. Zamknięcie naczynek sprawi, że ze skóry znikną charakterystyczne i dobrze widoczne pajączki. To bardzo ważne, bo zdarza się, że nawet ukrycie ich pod makijażem nie sprawdza się w praktyce.Zabiegowi można poddawać też naczyniaki gwiaździste i starcze, które mogą być nawet większym problemem niż same rozszerzone naczynka.
Trądzik różowaty
Zabieg laserowy sprawdza się także wspomagająco przy leczeniu trądziku różowatego. Dzięki niemu zaczerwienienia stają się mniej widoczne i nie trzeba wkładać tyle wysiłku w ich ukrycie. Pozwala to na szybsze pozbycie się problemu trądziku i równocześnie zapobieganie trwałym uszkodzeniom skóry w jego następstwie.Zabieg laserowy może zmniejszyć ryzyko powstawania blizn potrądzikowych i zdecydowanie skrócić czas leczenia potrzebny do uzyskania zadowalającego stanu cery.
Punkty rubinowe
Zabieg zamykania naczynek krwionośnych pomoże także w pozbyciu się punktów rubinowych, które zwykle są tak widoczne, że nie sposób ukryć ich pod makijażem. Na ten moment nie ma innych równie skutecznych metod ich leczenia.Punkty rubinowe można usunąć podczas tego samego zabiegu, który pozwoli na zamknięcie rozszerzonych naczynek i naczyniaków.